Vše pro tvorbu dekorací

Když jdete kolo květinářství, žasnete nad tím, jak krásné mají vazby k prodeji? Přitom uvázat většinu takových dekorací není vůbec nic těžkého a zvládnete to doma hravě i vy. Že určitě ne? Nepochybujte, protože stačí projet internet a hned najdete mnoho postupů na výrobu nepřeberného množství dekorací. Budete překvapeni tím že to není zase tak složité ani těžké jak jste si mysleli. Když to zvládnou ostatní, zvládnete to i vy, a kdo ví, možná vám to půjde natolik, že výrobu dekorací přenesete ze záliby do přivýdělku. Je jasné že dekorace z květinářství budou vždy dražší, protože se musí platit prostory, personál a podobně, a proto můžete využít situaci a vyráběti je sami.

květinová vazba

  • Co je základem?

Musíte vědět jaké typ dekorací chcete, protože je jich opravdu hodně. Můžete si je prohlédnout přímo v obchodě a nebo na internetu. Můžete tvořit věnce, různé vazby a nebo kytice.

  • Co budete potřebovat?

Výběr pomůcek se odvíjí od toho jakou dekoraci chcete vyrábět. Na věnce budete potřebovat základy ve tvaru věnce, ať už z proutí, větviček nebo florexu, pro vypichované dekorace na stůl budete potřebovat hmotu. Základem většiny dekorací i kytic je aranžovací hmota na květiny, která nasaje vodu, díky čemuž udrží květiny déle živé a hezké. Existuje i hmota na suché vazby, takže můžete tvořit obojí. Dále budete potřebovat špejle, drátky, a pak už jen ozdoby podle vašeho vkusu – mašle, zapichovací ozdoby, sušené a živé květiny…

dekorace v koši

Recyklujte
Soustu materiálů můžete najít v přírodě. Během jara až podzimu najdete v lese i na louce mnoho krásných květin, které si můžete nasušit. Můžete využít větvičky, různé plody, ale také třeba sklenice od svíček, ve kterých bude dekorace opravdu hezky vypadat. Dekorace můžete využít pro sebe, ale i jako dárky nebo ozdoby na hrob. Ušetříte tak opravdu hodně peněz a naučíte se zase něco nového.