Herní počítač

Potřebné parametry

Počítačové hry si užívá spousta lidí, protože je to skutečně činnost, u které se zabavíme a zároveň odreagujeme. Můžeme takto strávit spousty hodin, a to klidně přáteli, protože v dnešní době stabilního internetu můžeme hrát s kýmkoliv z celého světa. Základním vybavením pro hráče je počítač, protože ten se stará o běh celé hry.

klávesnice počítače

Když se podíváme na doporučené požadavky dnešních titulů, tak mnohdy nejsou nijak nízké, protože počítač musí zvládat náročnou grafiku, rozsáhlý herní svět, propracované efekty, mnoho dát a celou řadu dalších věcí. Jestliže náš počítač tyto novinky už nestíhá a seká se, tak to není nic příjemného a máme dvě možnosti. Buď vylepšit stroj současný, nebo si pořídit nový. Musíme zvážit finanční hledisko a perspektivu do budoucna, protože hardware i software se neustále vyvíjí, takže bychom měli mít jistou rezervu. Kromě počítače se vyplatí mít kvalitní i příslušenství, a to zejména myš, klávesnici a židli.

Vlastní server

Jak už jsme zmínili, tak dost populární jsou online hry, přičemž mezi ně patří také Minecraft, na který nepotřebujeme nijak výkonné zařízení, takže je dobře dostupný. Serverů je zde spousta a řada z nich se zaměřuje na různé minihry. My však můžeme mít server vlastní a budovat tak svět s přáteli. Kde vlastní server získat? Stačí využít služby Minecraft hosting, protože zde poskytnou solidní hardware, takže na našem serveru bude moci být klidně několik lidí najednou a naplno se věnovat hře.

hrad minecraft

Kdyby nestačil základní balíček, tak to ničemu nevadí, protože mají ještě jeden, a to o poznání výkonnější. Dle počtu hráčů, kteří budou najednou připojení tedy jde odhadnout, jakou variantu budeme potřebovat. Většinou postačí levnější varianta, protože zvládá ať 40 hráčů najednou, takže pro hraní s kamarády by to mělo bohatě stačit. Druhá varianta zvládá až 150 hráčů, a to při nejnovější verzi hry. S vyššími verzemi totiž nároky na výkon rostou.