Úklid paneláku za vás obstará externí firma


Bydlíte v bytovém domě a nedokážete se shodnout s ostatními majiteli bytů či nájemníky na podmínkách a parametrech společného úklidu? Jsou mezi vámi lidé, co uklízí pravidelně, a naopak někteří, co neuklízí vůbec? Nemáte žádné páky na to, požádat je, nebo dokonce donutit ke změně v jejich přístupu? Někteří lidé si skutečně nedají říct, mají hroší kůži a nevadí jim poznámky ostatních spolubydlících, prostě za sebou zabouchnou dveře v bytě, a tím jejich veškerá korespondence a komunikace s lidmi v domě končí.

bytový dům

V takových případech zřejmě nemá význam další snaha o zlepšení stávající situace a zbývají vám dvě možnosti. Tou první je prostě se smířit s tím, že pan Honza z třetího patra uklízet nebude. A tou druhou je řešit úklid paneláku v Praze jinak – profesionální firmou. Úklidové firmy provádí tyto pracovní operace jako rutinní činnost, úklid bytového domu externí firmou je poměrně běžný a jedinou nevýhodou tohoto postupu je pouze vyplácení peněz ze společného fondu oprav.

městské sídliště

Konečně si oddychnete – víte, že lidé dnes ze všeho nejvíc potřebují odpočinek a klid? A samozřejmě lásku a dobré mezilidské vztahy. Co je vám platný milion na kontě, když vás stres dotlačí až do ordinace onkologa a ten vám pak vyměří přibližně půl roku života. Svěřte úklid externí firmě a máte pokoj. Už žádné dohady a hádky, jestli pan Franta vytřel schody a paní Libuše umyla okna ve druhém patře.

Za to riziko to nestojí – čistá okna jsou vizitkou každého příbytku i bytového domu, ale jejich umývání s sebou nese jistá rizika. Ve vyšších patrech stát na štaflích v blízkosti otevřeného okna, to je něco jako plavba v řece plné dravých piraň. Stačí jen krátké zaváhání, a pád z okna s velkou pravděpodobností nebude mít happyend. Mytí oken nechte raději na profesionálech, kteří ví, jak si v takových situacích správně počínat.