Snad každý už zažil nouzi


Předpokládám, že každý z vás zná někoho, kdo už na vlastní kůži poznal, co je to nemít peníze nebo jich aspoň nemít dost. Lidí, které podobný osud potkává, je totiž dost a dost, a potkáváme je dnes a denně, jenom na nich někdy tuto skutečnost nepoznáme. Protože se není čím chlubit, a tak to kdekdo raději neventiluje na veřejnosti a nechává si to sám pro sebe. Aby si o něm snad ostatní nemysleli a nešpitali, že je neschopný, když si na sebe nedokáže vydělat.

mince EU

Jenže to, že někdy nemá člověk dost peněz, není příjemná skutečnost. A leckdo si ji nakonec přece jenom nenechá čistě sám pro sebe. Jsou chvíle, kdy už to tak dál nejde, a pak se takový člověk přece jenom někomu svěří. A to přinejmenším některému finančnímu ústavu, u kterého doufá, že by mu mohl poskytnout aspoň tolik potřebnou půjčku.

Jenže žádný finanční ústav není charitativní organizací. A tak se tu mnohdy narazí na nepochopení a neochotu vyhovět. A čím méně člověk peněz má a čím více problémů ho pronásleduje, tím méně je pravděpodobné, že se mu nějaká ta půjčka poskytne. Finanční problémy žadatele by totiž mohly znamenat jeho neschopnost získanou půjčku splatit, a do pomoci někomu takovému se nikdo moc nežene.

svazek eur

Ale přece jenom jsou i nabídky půjček, které dostanou i lidé ve skutečně zoufalé situaci. Jsou tu i nebankovní hypotéky Hypotéka bez registru, a o ty může směle žádat každý, kdo dokáže jejich splacení zaručit zástavou nemovitosti. A nejen že tu každý žádat může. Taky tu skoro každý uspěje. Vždyť dát do zástavy nemovitost je prosté, zažádat tu o půjčení peněz je ještě prostší a schvalování je tu o poznání jednodušší a rychlejší než v bance.

Kdo tedy zažádá o nebankovní hypotéku, peníze nejspíš dostane. A při tom jejich objemu, který může dostat, určitě bude dost na zaplacení všeho, na co už momentálně vlastní peníze nezbyly.