Proč bychom nebyli nezávislí?


Téměř jakákoliv závislost je špatná. A to bez ohledu na to, na kom nebo na čem je. Jistě, jsou závislosti, které jsou nevyhnutelné, jako je dejme tomu závislost malého dítěte na rodičích nebo závislost živých tvorů na přírodě vhodné k životu, a jsou závislosti, které nás lidi zase až tak moc nepoškozují, jako je dejme tomu závislost na našich finančních příjmech, bez kterých bychom se jenom těžko obešli, ale ve většině případů jde o něco, co vadí. A co někoho poškozuje. Někdy toho, na kom je někdo závislý a nějakým způsobem ho vysává, většinou ale toho závislého.

solární panely

Vezměte si třeba naši závislost na elektřině. Tu nikdo nezpochybňuje. A vlastně se s ní musíme smířit, protože bychom bez této energie neobstáli. Ale závislost na jejích velkých dodavatelích už je dost nepříjemná. Zejména když nám tito prodávají zmíněnou energii za nekřesťanské peníze. Takové výdaje už dokážou škodit nejednomu rodinnému či firemnímu rozpočtu. A že se s onou závislostí na dodavatelích elektrické energie nedá nic dělat, protože elektřinu zkrátka potřebujeme? Na tom je pravdou pouze polovina. A to ta, že elektřinu potřebujeme. Ale na zmíněných drahých dodavatelích závislí být nemusíme. A nemusí nám být na škodu, když se jich zbavíme. Protože existuje i ideální alternativa, jíž je fotovoltaika Brno https://www.joyce-energie.cz/fotovoltaika-rodinny-dum/.

solární panely

Zkrátka a dobře si můžeme pořídit i vlastní zdroj solární energie a díky tomu se oné závislosti na někom jiném zbavit. Pak už jsme totiž soběstační, a to je přínosné. Přinejmenším v tom ohledu, že už nemusíme platit přehnané účty. Vlastní elektřina je přece zadarmo. Stačí si tedy pořídit nějaké ty solární panely, nechat si je nainstalovat a je to. Pak už nám elektřina neschází, ani když ji neodebíráme tak, jak už je po hodně dlouhou dobu tradiční. A na vysoké účty můžeme zapomenout.