Demontujte radiátory a plynový kotel a nahraďte je krbovým výměníkem s podlahovým topením


Vzestup cen energií zaznamenal ve společnosti prudký nárůst zájmu o levnější zdroje vytápění, než je elektřina a zemní plyn, a zcela logicky se to promítlo i ve zvýšení pozornosti na téma výstavby krbů s tepelným výměníkem, případně instalace krbových kamen. Topit dřevem je dnes, a zřejmě bude i v budoucnu, nejlevnější způsob, jak mít doma teplo a nepřebývat v domácnostech v huňatých svetrech a teplých vlněných ponožkách. Teoreticky lze přečkat zimu i tímto způsobem, ale nelze tu rozhodně hovořit o nějakém komfortu.

nohy na podlaze

Tepelný komfort úzce souvisí především s vrstvami oblečení, které máme na sobě. Nejpříjemnější pocit máme vždy, když jsme oblečeni jen velmi sporadicky, například v tenkém bavlněném pyžamu, které je dostatečně volné a splývavé, anebo v letních krátkých kalhotách a nátělníku, proto také máme raději léto, než zimu.

malování na podlaze

Chceme-li si dopřát atmosféru teplého léta v průběhu zimních měsíců alespoň doma v bytě a promenádovat se tu jen v pyžamu nebo v krátkých tříčtvrtečních kalhotách bez ponožek, můžeme to provést topením v podlaze, které připojíme ke krbovému výměníku. Tím získáme velmi levný a úsporný zdroj tepla a navíc nesmírně příjemný s ohledem na zmiňovaný tepelný komfort. Teplo od podlahy, které se šíří rovnoměrně do obytného prostoru, je nesrovnatelně příjemnější, než z radiátorových těles, radiátory totiž dostatečně neprohřívají vzduch u země a naopak zbytečně přehřívají vzduch u stropu.

Trubky na podlahové topení se vám postarají o to, abyste tu mohli našlapovat bosky třeba i po kamenné podlaze, a abyste si mohli užít své zimní léto v obýváku, v ložnici, v koupelně a v kuchyni klidně i tak, že si ve svém domě dopřejete celodenní pobyt v pyžamu.

Pokládku topení v podlaze (suchým systémem) byste mohli zvládnout i sami, jsou k tomu zapotřebí pouze systémové desky, izolační fólie, cementovláknité pochozí desky a rozdělovač pro topné potrubí, který tuto soustavu připojí k topnému zdroji. Zapojení a oživení podlahového topení vám pak provede instalatér.