Lešení už není ze dřeva


Ano, kdysi to pravda byla. Ten, kdo si vzpomene na scénu z filmu „Jan Hus“, ve které dělník na lešení padá, tak zde je důkaz. Máme na mysli starou a původní filmovou verzi filmu, ne tu novou. Lešení se skutečně sestávalo z trámů a podlážek. Ty ostatně vydržely i při přechodu na ta rezavá monstra u domů, která se k nim přistavěla a už to většinou zůstalo tak. Například v Praze. Tam bývalo lešení na lešení a lidé si na to zvykli. V současnosti už se dávno pradávno dřevěných lešení nepoužívá. Na řadě byl kovy. Železné a povrchově neupravené duté trubky byl nový styl. Těžké byla až hrůza. Ale co se dalo dělat. Stavěla se kostra s dřevěnými podlážkami a práce postupovala dle zručnosti dělníků.

velké lešení

Ale i těmto ošklivým trubkám časem odzvonilo. Přišlo haki lešení a v současnosti se používá ještě novější. Moderní lešení se staví lehce, dřevěné podlážky nahradil nějaký jiný materiál, která je o hodně lehčí, ale o to trvanlivější. Tuto věc potřebuje každý člověk, který má dům, nebo jinou vyšší stavbu. Protože na tom je pořád třeba něco dělat. Například zateplení, nebo nahození břízolitu. Tyhle práce se bez pevného lešení prostě obejít nemohou. Z žebříku to prostě dělat nejde. Není to narovnávání okapů.

velké lešení

Lidé se občas ptají, jak to vyřešit, když nechtějí lešení kupovat, ale nutně ho potřebují. Nuže, tuto otázku už čtenáři tohoto článku nebudou muset nikdy nikomu položit. Protože zde se dozví o lešení Zlín.

Oč kráčí? No přece o to, aby potřebný člověk nemusel nic složitě shánět. Takto stačí zvednout sluchátko a domluvit se na půjčení. Je nutno jen nahlásit dobu, tedy upřesnit na jak dlouho bude lešení zapůjčeno. Zbytek už je na vzájemné dohodě. Pokud chcete, aby vám to postavila firma, což se také důrazně doporučuje, musíte si to předem domluvit. Jinak totiž přiveze auto lešení a o zbytek se musíte postarat sami.