Firemní sídlo je základ

Na počátku existence jakékoliv naší firmy nevyhnutelně stojí potřeba pořízení si jejího, tedy firemního sídla. Bez toho se firma neobejde nejen během svého fungování, ale vlastně už ani při jejím zakládání. Protože tato musí být k nalezení, a to by logicky bez firemního sídla nešlo.

lidé v kanceláři

Jenže zkuste si nějaký ten ideální nebo aspoň vhodný objekt sehnat! To není rozhodně hračka. Protože ho nemusí být snadné najít, a i když se najde, obvykle se nabízí za cenu, kterou si normální smrtelník sotva může dovolit. A tak se leckomu už i na samém počátku začíná jeho sen o vlastním soukromém podnikání rozplývat. Protože na vlastní firemní sídlo nemá prostředky, bez toho ale firmu nezaloží a bez firmy nemůže svůj byznys spustit.

Ale má se kvůli tomu hned rezignovat a na podnikání zapomenout? Samozřejmě, že ne. Kdyby v takové chvíli každý rezignoval, bylo by u nás soukromých firem skutečně poskrovnu.

lidé v kanceláři

Jenže jak to tedy řeší ti, kdo nemají své firemní sídlo? Je to vlastně docela prosté. Kdo nechce nebo nemůže svoje firemní sídlo vlastnit, může si pořídit virtuální sídlo pro OSVČ Praha. Což je výhodné finančně, ale pochopitelně nejen finančně.

Co je předností takového virtuálního firemního sídla? Samozřejmě především to, co už tu zaznělo – jeho cena. Využívání firemního sídla je mnohem levnější záležitost, než koupě vlastního objektu, a to proto, že se zde jedná o pouhé získání firemní adresy a možnost využívat nabízené služby, jež ve všem zásadním skutečné firemní sídlo dokážou nahradit. Firma se tak usídlí v dost reprezentativním objektu někoho jiného, před veřejností se prezentuje tímto sídlem, vyřizují tu pro ni třeba poštu nebo umožňují využít kancelářské prostory, ale nic víc. A to je levné a současně dostačující. A když to stačí, proč by měl někdo za každou cenu shánět nějakou budovu, která by mu posloužila jako nevýhodné vlastní firemní sídlo?