Jste milovníkem kávy?

Patříte k milovníkům kávy? Pokud ano, tak jistě rozeznáváte mnoho druhů kávy a návštěva kavárny nebo pražírny kávy je pro vás příjemným zážitkem.

Nechat si čerstvě napražit kávu, to se dnes stává čím dál oblíbenějším. V každém městě se najde malá pražírna a vy si můžete vybrat ze široké nabídky kávy, kterou vám upraží a třeba i namelou dle vašeho přání. Ale mnoho skutečných znalců kávy si upraženou kávu namele doma až těsně před uvařením. I samotné vaření kávy s největší pravděpodobností nebude jen prosté zalití namleté kávy vařící vodou. Příprav kávy je na mnoho způsobů a tak si můžete najít ten svůj, který vám bude nejvíce chutnat.

káva

A co je v oblasti kávy považováno za největší a tím pádem i nejdražší druh? Je to cibetková káva. Cena cibetkové kávy je nejvyšší ze všech druhů kávy, protože tyto kávová zrnka prochází jak jistě tušíte či víte, trávících systémem cibetek. Napadlo vás někdy, kdo prvně sebral odvahu a uvařil si kávu z něčeho, co vyšlo z cibetky? Pochopitelně zrna prochází nejen cibetkami, ale i řadou hygienických kroků, aby vznikla skutečně originální káva pro skutečné znalce.

Hledáte vhodný dárek pro někoho, o kom víte, že pije kávu? Neváhejte a kupte cibetkovou kávu. Nemůžete udělat chybu, protože chuť této kávy je tak originální, že určitě obdarovaného potěší a překvapí.

káva

Možná jste ještě nesebrali odvahu koupit si cibetkovou kávu, protože si říkáte, že je pro vás zbytečně drahá, nebo jste zkrátka jen nesebrali odvahu, protože víte, jak vzniká, ale obavy stranou. Pít cibetkovou kávu je skutečný požitek a určitě byste ji měli vyzkoušet. Budete mile překvapeni.

Káva je pro někoho jen prostředek, který je udrží čilé, když usínají v práci nebo za volantem, ale káva je lahodný nápoj, který se dá připravovat na mnoho způsobů a stejná zrnka kávy budou pokaždé chutnat trochu jinak. A co teprve, když se naučíte rozlišovat i druhy kávy. Můžete začít tou cibetkovou, jejíž chuť si určitě s žádnou jinou nespletete.