Druhy bazénů


Patrně jste nevěděli, že je jich více druhů. Nejen velikostních. Liší se ještě tvarem, hloubkou, materiálem, zda je ze skimmerem či s přelivem, a ještě spoustou dalších věcí. Tvar bazénu je jasný, buď je obdélníkový, nebo kulatý. Samozřejmě, že může být obdélníkový s ostrými rohy, tedy pravý úhel, nebo mohu být oblé, ale to už bychom opravdu zajížděli do detailů, na které zde skutečně není sdostatek místa.

venkovní bazén

Hloubka je také jasná. Můžete jej mát hluboký metr, ale také dva, nebo dle domluvy. Dnes je běžnou věcí, že se bazén dá „ušít“ na míru. Je však třeba počítat s vyšší cenou. Důležitý je také materiál, ze kterého bazén je. Pokud jde o standard, je to druh umělé hmoty, speciální pro tento účel. Snáší jak vyšší teploty, tak i mráz. Ovšem také lze bazén betonovat a obložit kachlíkama. Ale opět je třeba počítat, že to bude o hodně dražší. To vše je bazén k zapuštění do země.

bazén obdélnikový

Důležité je, zda mít skimmer nebo přeliv. Zde nám ještě hodně občanů chrápe. Pardon, tápe, protože netuší oč se jedná. Skimmerový bazén je především levnější a bude rychleji předán uživateli. Přelivový je složitější na stavbu a déle to celé trvá. Základní rozdíl je v tom, že do skimmerového bazénu je jeden otvor, který nasává vodu a ta jde do filtrace. Přelivový bazén má takzvanou napnutou hladinu, tedy sahá až k okraji, kde jsou žlábky, kryté mřížkou. Do těchto žlábků pak přetéká voda z hladiny a samospádem jde do filtrovacích prostor.

Zde je rozhodnutí jen na vás. Napnutá hladina je sice efektní, ale je třeba hlídat vodu ve spodním čistícím prostoru. Skimmer nepotřebuje nic a dá se do něj zapojit vysavač. Je jasné, že toto rozhodnutí asi jednoduché nebude, ale vycházejte z toho, kolik na to všechno máte peněz. Přeliv je zhruba o dvě třetiny dražší než skimmer. Pokud si nevíte rady, tak klikněte na odkaz uvedený výše v článku, který vás přenese na web výrobce. Zde máte i telefon, tak volejte a ptejte se.