Zajímavá zvířata

Celý život jsem vždycky měla ráda zvířata. Abych se přiznala, tak jsem si ji vůbec nedokázala představit život, že bych nemohla mít doma nějaké zvíře. I když nejhorší to bylo právě s rodiči a nejhůře právě s otcem. Protože můj otec neměl rád přírodu, a hlavně ne zvířata. Můj otec je vždycky měl za to, a když si člověk pořídí domů nějaké zvíře, je to vždycky dopadne úplně katastrofálně. Na jednu stranu já se tedy otci moc nedivím, protože on má opravdu se zvířaty velice špatné zkušenosti. A to ne hlavně jenom se psi. Protože když byl malý, tak ho třikrát pokousal pes. Ale abych se zase otce zastala, nebyla to otcova vina.

Co vy na to?

Můj otec, když byl malý tak si hrál na své vlastní zahradě s míčem a během toho s jeho bratrem ještě křičeli. A normálně do jejich vlastní zahrady vlítl nějaký pes a pokousal oba dva kluky. Bohužel se toto ještě opakovalo asi za půl roku, takže to nakonec dopadlo tak, že otec ke zvířatům asi nějaký odpor. Také se potom stalo, že v zoologické zahradě ho štípnul pštros. Takže to nakonec dopadlo tak, že otec si udělal úplnou averzi na všechna zvířata, ale nedivím se tomu. Ale zase je lepší, podle mého názoru si myslím, že člověk má také brát v vždycky něco v potaz a také se vždycky něčeho vzdát.

Zvířata jsou skvělá.

Bylo by tedy opravdu nejlepší, kdyby otec se vzdal svého strachu anebo kdyby šel třeba k psychologovi. Protože jasné, že když si potom člověk pořídí děti, že to také znamená, že jednoho dne si prostě ten člověk, který má děti, tak si také jednoho dne pořídí nějaké své zvíře. A takhle už to prostě chodí. Malé děti, by také měly mít nějaké zvíře. Sama jsem už dospělá a mám malého syna. A samozřejmě, že už u nás také prošli různá zvířata. Pořídili jsme dvakrát tečky. Jenomže křeček vždycky žije pouze jenom dva roky, takže jsme měli dva a třetího neplánujeme. Pořídili jsme si raději dvě kočičky. Kočičky jsou úplně roztomilé a boží a se synem jenom spinkají v postýlce. Jinak je ale na celý den dáváme ven, protože kočičky si zvykly u nás doma čůrat. Vadí mi to, ale řekla jsem si, že to je prostě život zvířat a má to tak asi být.