Složité půjčky


Každá půjčka, ačkoli v e výsledku skoro stejná má svůj podivný název, a podle něj se v nich dá jakž takž orientovat. Ono by to asi bylo příliš jednoduché nazvat to půjčkou a peníze si použij na co chceš. To je čistě tvoje věc, hlavně když je budeš vracet dle domluvy. Je zajímavé, že homo sapiens si v nějaké té jednoduchosti naprosto vždycky vymyslí nějakou stupidní komplikaci. Ale tak trošku to lze pochopit. Čím více blbin se do něčeho natříská, tím hůře si obyčejný člověk spočítá, jak ho vlastně berou na hůl.

platidla

Nějaké půjčky se nazývají hypotéky a jsou určeny na bydlení. Ne všechny hypotéky jsou však přímo na bydlení, některé instituce to sice hypotékou nazývají, ale když už pak žádanou částku půjčí, nikterak je nezajímá, co s ní klient udělá. Už to není jejich záležitost, ale klienta. A ten je spokojen, protože má peníze a může je využít třeba ke koupi automobilu, nebo na cestu kolem světa.

bankovky

Nebankovní americké hypotéky jsou také něčím podobným a získat jednu z nich není žádný problém. Rozhodně ne takový, jako z toho dělají jiné instituce. Při této hypotéce s s tím nikdo moc nemaže, protože ví, že spousty potvrzení to všechno jen zbytečně zdržují. Ostatně, riziko nese ten, kdo půjčí, tak co je státu a jeho kontrolorům do toho. Takže se zde postupuje drobátko jinak. Vůbec se to nikdo nesnaží nějak zdržovat, ale naopak se vše snaží urychlit. Klient nemá ani náladu ani čas čekat, než se někdo nahoře uvolí na smlouvy podívat a postupně je dle nálady schvalovat. Zde dostanete k pročtení to, co je třeba a jakmile si to všechno prostudujete, můžete to podepsat. Pozor, nikomu nevadí, když si papíry odnesete domů a v klidu si je budete pročíst tam. Je to vaše věc, ale o to později dostanete peníze. Nu a když smlouvu podepíšete, tedy vlastně souhlasíte s podmínkami v ní uvedenými, máte peníze na svém účtu ihned po podpisu.