Napřed sídlo, potom firma


Kdybyste se jednoho dne rozhodli podnikat, nezapomeňte na jedno. A to na skutečnost, že potřebujete mimo píle a schopností i firmu. A ta zase nevyhnutelně potřebuje své sídlo. Bez firmy nebudete nikdy skutečnými podnikateli, a bez sídla se firma vůbec nezrodí, protože ji úřady bez nějakého takového kontaktního místa neakceptují a její existenci z moci úřední neposvětí. A tak chcete-li podnikat, začněte tím, že budete shánět objekt vhodný pro takové usídlení se. A jestli si myslíte, že je to legrace, raději na tento názor zapomeňte. Protože shánění firemního sídla bývá pro lidi bez kvalitních znalostí hodně složité. Ti mohou hledat hodně dlouho, ale stále se jim nebude dařit najít to pravé. Ne proto, že by se u nás nevyskytovalo dost vhodných nemovitostí, ale proto, že jsou všechny tak finančně náročné, tedy drahé, že na to prostě kdekdo nemá.

firemní budova

Pokud už jste zkoušeli nějakou takovou nemovitost koupit, jistě se mnou budete souhlasit, že je to moc drahé. Ale když ono nestačí jenom souhlasit. Když někdo chce podnikat, ale na koupi vlastního firemního sídla nemá, musí zkusit přijít na to, zda by se to nedalo nějak obejít. A kdo hledá, ten nakonec nějakou tu skulinku najde. Najde způsob, jak sídlit se svou firmou i bez vlastního sídla.

muž ve firmě

A není to vlastně nic až tak překvapivého. Když chce mít někdo své sídlo firmy v Praze, nemusí si dělat vlastně ani ty sebemenší starosti. Prostě osloví ty, kdo nabízejí virtuální firemní sídla, dohodne se a všechno je zakrátko v tom nejlepším pořádku. Protože virtuální sídlo firmy znamená, že se tato prostě založí v objektu někoho jiného, kdo s tím souhlasí a kdo tu současně i nabízí všechny služby, které jsou u firemních sídel nepostradatelné. Tady podnikatelům přebírají a vyřizují poštu, tady nabízejí i s podnikáním související servis a třeba i trvalé bydliště. A tak není problém žádné firmě její sídlo zajistit i levně.