Jak zabránit zápachu v autě?

Nikdo z nás nechce, aby vaše auto nepříjemně zapáchalo. Bohužel, někdy se tak stane. A protože většina z nás tráví v autě spoustu času, například dojížděním do práce, nechceme přirozeně, abychom trávili čas v nepříjemném a zapáchajícím prostředí. Proto bychom měli vědět, jak se zápachem auta zatočit.

interiér

Jak zápachu v autě ale můžeme vůbec předcházet?

Žádné jídlo v autě

Auto by nemělo být vaše jídelna, a proto v autě nejezte. Je to nejčastější způsob, jak vaše auto ušpiníte. Samozřejmě, že to svádí k tomu, abyste v něm jedli. Pokud vám zapadne někde kousek jídla, ani si toho nemusíte všimnout a pohroma je na světě. Některé silně aromatické potraviny vám můžou vytvořit nepříjemný odér v autě, kterého se jen tak nezbavíte.

Pravidelné čištění větrání

V autě je spousta větracích otvorů, a ty jsou ideální na to, aby se v nich ukládal prach, špína a různé nečistoty, které mohou způsobovat zápach. Proto nezapomeňte větrání pravidelně čistit. Buď ho můžete čistit sami, třeba pomocí malých kartáčků, nebo použít malé vysavače, které jsou určené pro čištění malých otvorů. Případně si můžete nechat vyčistit auto od profesionála.

Nekuřte v autě

Někteří lidé mají zvyk, že kouří v autě. Z hlediska zápachu je to ale to nejhorší, co můžete udělat. Cigaretový kouř se bude ve vašem autě držet ještě dlouho po tom, co cigaretu típnete a jen tak ho z vašeho auta nedostanete. Stromečky do auta ani větrání nepomůže. Navíc, od cigaretového kouře vám může interiér nepěkně změnit barvu.

auto

Čistěte klimatizaci

Jeden ze zdrojů zápachu může být klimatizace. V klimatizaci se velmi rády usazují bakterie a plísně, které pak vytváří zápach. Klimatizace se dá čistit pomocí dezinfekčních sprejů, ale jednou za čas by ji měl vyčistit a doplnit profesionál.

Pro zbavení se zápachu můžete využít různé osvěžovače vzduchu, voňavé spreje, stromečky do auta anebo voňavé panáčky, například vůni do auta Little Joe.