Jak efektivně oplotit pozemek na chatě


Dnešní doba nahrává těm, co se rozhodují bydlet na venkově v rekreačních oblastech. Opouští město, protože je tu příliš mnoho smogu, hluku, špatných mezilidských vztahů i kriminality, a raději se uskromní a žijí v poklidné atmosféře, blíže přírodě. Patříte-li k takovým jedincům i vy, a chcete se odstěhovat na celoročně obyvatelnou chatu, případně ji nejprve vhodně upravit či rekonstruovat, možná se také budete rozhodovat o tom, jak oplotit váš pozemek.

rostliny na plotě

Chaty mívají jednu podstatnou výhodu – bývají umístěny na parcelách s hezkým výhledem do okolí, a značnou část pozemku tvoří živé ploty nebo pletivo či dřevěné plaňky. Jedna z těchto tří variant připadá tam, kde máte zájem stýkat se se svými sousedy, a kde s nimi také dobře vycházíte. Pak se ale řeší i některé nevzhledné kouty, jako jsou komposty, kůlny a podobné hospodářské objekty, které je vhodné oddělit od okolí něčím pevným, neprůhledným, stabilním, s dlouhou životností, a také přijatelným po estetické stránce. A to je vhodná chvíle sáhnout po betonovém oplocení z tenkých armovaných desek.

cihlová zeď

Betonový plot cena je položka, co vás zřejmě bude zajímat jako první. Porovnáte-li cenu tohoto oplocení s cenou za výstavbu cihlové zdi nebo kamenného bloku, budete na tom mnohem lépe. Zajímavá je i tloušťka materiálu, betonový plot je velmi tenký, cca 4 cm, a nezabere na pozemku tolik místa, jako cihly, kameny a tvárnice. Životnost plotů z betonových odlitků se odhaduje na čtyři desítky let a podstatné je také to, že nevyžadují žádné pracovní nasazení v případě údržby, snad jen čištění od prachu či nánosů mechů.

Betonové ploty také dovedou být velmi zajímavé po estetické stránce, zvláště pokud se vám podaří sladit je s okolními stavbami či zelení. Zajímavě vypadají ploty řešené ve stylu šachovnice, ve dvou kontrastních barvách na sebe pokládaných panelů, například v okrové a červeno hnědé.